Paskelbta Akių sveikata

Akių lęšių rūšys, jų naudojimas ir priežiūra

Šiomis dienomis vis daugėja žmonių, kuriems akiniai ar akių lęšiai tampa neatsiejama gyvenimo dalis. Didelei daliai žmonių regos sutrikimai atsiranda dažnai naudojantis kompiuteriu ar telefonu, neturint aktyvios veiklos gryname ore ar senstant. Todėl norint gerai matyti, naudoja akinius arba juos iškeičia į akių lęšius. Abu dalykai turi savo minusų ir pliusų.

 

Akių lęšių rūšys ir naudojimas

 

Kalbant apie akių lęšius, jų yra įvairių skirtingų rūšių. Todėl aptarsime kokių rūšių jų būna ir kaip juos naudoti:

 

  • Dieninio nešiojimo kontaktiniai lęšiai – nešiojami dienos metu, todėl juos būtina išimti prieš miegą. Kaikurie dieninio nešiojimo lęšiai išmetami kasdien, kiti po vienos, dviejų ar keturių savaičių.
  • Vienadieniai kontakdiniai lęšiai gali būti geriausias pasirinkimas, jei lęšių nenešiojate kiekvieną dieną arba jei nenorite kasdien jų valyti. Kadangi šie akių lęšiai išmetami kas vakarą ir kiekviną rytą juos pakeičiate naujais, ant lęšių nesikaupia apnašos ir jų valyti nereikia.
  • Prailginto nešiojimo kontaktiniai lęšiai naudojami ir naktį iki akių priežiūros specialisto rekomenduoto laiko pabaigos. Kai kurie lęšiai išmetami juos išėmus, kiti išvalomi, dezinfekuojami ir pakartotinai nešiojami iki keitimo naujais.

 

Žinant šią informaciją, galima nesudėtingai pasirinkti sau tinkamiausias priemones.

 

Kontaktinių lęšių priežiūra

 

Reikia nepamiršti, kad tam, jog kontaktiniai lęšiai nekauptų apnašų ir nesukeltu nemalonių pojūčių reikia juos mokėti prižiūrėti:

 

  • Be abejo, prieš lęšius liečiant su rankomis, reikia jas nusiplauti. Geriausiai būtų bekvapiai skysti antibakteriniai muilai, nei muilo gabaliukai, kuriuos galima lengviau užteršti. Taip pat būtinai nuskalaukite visą muilą.
  • Rankas visada nusausinkite rankšluoščiu be medvilninių pūkelių, kad pūkeliai nepatektų ant lęšių.
  • Bet kurie kontaktiniai akių lęšiai, kuriuos naudosite daugiau nei vieną kartą, turi būti valomi ir dezinfekuojami, nes patogeniniai mikrobai gali sukelti komplikacijas, o tokios medžiagos, kaip baltymai, kalcis ir riebalai, esantys ašarose, gali formuoti apnašas ant kontaktinių lęšių paviršiaus.

 

Kontaktinius akių lęšius verta rinktis kaip alternatyvą nešiojantiems akinius. Jų patogus nešiojimas ir nesudėtinga priežiūra keičia gyvenimus milijonams žmonių, nes jie leidžia siekti sportinių pasiekimų, pakeisti išvaizdą ar kaip tik atrodyti natūraliai, taip pat kelia pasitikėjimą savimi. Kontaktiniai lęšiai – idealus sprendimas, jeigu nusibodo nešioti akinius dėl iškleipto vaizdo ar aprasojimo.