Paskelbta Bio

Patarimai norintiems turėti skaisčią veido odą

Visų moterų svajonė yra turėti sveiką ir skaisčią veido odą. Visgi, jos būklė labai priklauso ne tik nuo naudojamų priemonių, bet ir nuo gyvenimo būdo. Norint turėti sveiką, gražią ir jaunatvišką veido odą svarbu atkreipti dėmesį į savo paros ritmą, vartojamus maisto produktus, taip pat naudojamų priemonių sudėtį. Pateikiame kelis naudingus patarimus apie odos priežiūrą. Skaityti toliau „Patarimai norintiems turėti skaisčią veido odą“

Paskelbta Bio

Rūkymo žala

Žmonės dažnai nori atsikratyti žalingų įpročių ir klausia savęs kaip mesti rūkyti, kad daugiau niekas nebegrįžti prie šio įpročio. Nors patarimų pilnas internetas, šia tema išleista daugybę knygų, filmukų ir pilna visokiausios kitos medžiagos, žmonėms mesti iš pirmo karto vis vieną nepavyksta.

Žmonės dažnai nesiryžta mesti rūkyti vien dėl to, kad bijo sustorėti ir priaugti svorio. Ypač šito šalutinio poveikio bijo moterys. Tačiau nereikia bijoti, viskas gali būti kontroliuojama. Jūs galite ne tik mesti rūkyti bet ir atrodyti puikiai ir sveikai.

Žinoma, labai dažnai moterims būna taip, kad metus rūkyti, jaučiamas diskomfortas ir norisi kaip nors kompensuoti susidariusią emocinę tuštumą. Todėl puolama valgyti  viską, kas skanu. Taip pat nereikia pamiršti ir tuo, kad rūkydami mes sudeginame tam tikrą kiekį kalorijų, nors ir nedidelį. Be to nikotinas mažina alkį, greitina metanolinį procesą. Būtent dėl šių veiksnių apetitas padidėja ir priauga keli kilogramai.

Tiesiog pasistenkite paimti save į rankas ir viską kontroliuoti. Kai jūsų organizmas pradeda maldauti jūsų ko nors užkasti, pagalvokite ar jūs tikrai esate alkani. Konkrečiai nuspręskite, nuo kada nerūkote. Tokiai datai visiškai netinka šventinės dienos, ypač tokios, per kurias mes linkę daug valgyti. Negerkite ir alkoholio. Metant rūkyti bus gera proga atsikratyti ir įpročio išgerti. Būtent keičiant cigaretės alumi labiausiai rizikuojate priaugti nemažai svorio. Alkoholis dar labiau paskatins norą rūkyti ir jau greitai jūs bėgsite į parduotuvę pirkti rūkyti.

Neklausinėkite visų kaip mesti rūkyti, o nustokite valgyti saldumynus dideliais kiekiais. Jei jaučiate nenumaldomą alkį, geriausiai valgykite kokias morkytes, daržoves ar riešutus. Taip numalšinsite poreikį valgyt, o svarbiausia nepriaugsite svorio. Pats geriausiais pagalbininkas yra saulėgrąžos. Jos užima ir jūsų burną ir rankas.

Pagalvokite kiek daug jūs sutaupote pinigų nerūkydami. Už juos galite drąsiai eiti į sporto klubą ar pradėti lankyti baseiną. Tai bus gera proga ne tik nepriaugti svorio, bet ir patobulinti savo kūno linijas. Sportas gali jus užkabinti taip, kad nebeturėsite laiko galvoti apie rūkymą.

Prieš metant rūkyti, pasisverkite ir prisiminkite kiek sveriate. Paskaičiuota, kad žmonės, dažniausiai metę rūkyti, priauga nuo dviejų iki penkių kilogramų. Dėl tokio svorio tikrai nereikėtų pergyventi. Organizmas turi išsivalyti nuo organizmo ir jūs pamatysite, kad savijauta pagerės iš karto.

Gerkite labai daug skysčių, o geriausiai paprasto vandens. Jis padeda nikotinui daug greičiau pasišalinti ir organizmo. Be to nenorėsite tiek daug valgyti, o noras rūkyti sumažės. Negerkite daug kavos ir visokių gėrimų su nenatūraliais saldikiais. Juose yra daug kalorijų ir be to norisi daug labiau valgyti.

Nesukite sau galvos dėl to kaip mesti rūkyti nepriaugus svorio, nes tikrai pora kilogramų nėra taip baisu. Juk niekas nemiršta dėl poros  kilogramų, o dėl rūkymo kasmet miršta tūkstančiai žmonių.

 

Paskelbta Bio

Karpų šalinimas

Karpos yra priskiriamos odos ligoms. Tai labai nemaloni ir diskomfortą kelianti liga. Karpų būna pačių įvairiausių. Yra suskaičiuota apie pusantro šimto įvairiausių karpos rūšių. Karpos gali pažeisti įvairias kūno vietas.  Dažniausiai karpos yra skirstomos į plokščiąsias, paprastąsias ir genitalijų. Karpos dažniausiai dygsta ten, kur yra silpnas aprūpinimas krauju, ypač ant tų kūno vietų, kur yra sutrikusi kraujotaka, taip pat kur yra pažeista oda.

Dažniausiai karpas galima pamatyti ant rankų, ant kojos pėdų, taip pat pasitaiko ir ant veido, lytinių organų ir t. t. Karpų šalinimas yra ganėtinai problematinis procesas, nes tai yra virusas, kuris sparčiai plinta tiek per odą, tiek per gleivinę. Užsikrėsti karpomis įmanoma per tiesioginį kontaktą, pvz. sveikinantis su žmogumi, turinčiu ant rankos karpą. Taip pat yra galimybė užsikrėsti, jei liečiate užsikrėtusio asmens asmeninio naudojimo higienos daiktus. Genitalijų karpas galima pasigauti per lytinius santykius, ypač jei keičiate partnerius.

Dažniausiai karpomis užsikrečia jauni žmonės bei vaikai. Taip pat šį virusą lengvai pasigauna jautrios odos, nusilpusio imuniteto žmonės. Mažytes karpas galima bandyti pašalinti tepant specialiais tepalais su salicilo rūgštimi. Šie tepalai suminkština karpą ir laikui bėgant ji nusisluoksniuoja.

Norint išgydyti karpas, turite pasikaustyti kantrybe, nes šis procesas užtrunka pakankamai ilgai. Taip pat labai daug kas priklauso nuo karpos dydžio. Kai kurioms karpos turi būti taikomas prideginimas aukšto dažnio elektros srove arba šaldymas skystu azotu, taip pat gali būti naudojama lazerio terapija, o prireikus atliekama ir operacija. Šie metodai yra skausmingi, po jų lieka randai, be to nėra garantijos, kad karpos neatsinaujins.

Kai jūsų laukia karpų šalinimas, svarbu žinoti kelis patarimus. Jokiu būdu negalima draskyti ir kaip nors krapštyti karpų. Taip jų tik daugės. Jei pats esate užsikrėtęs karpomis, turėkite savo atskirą rankšluostį ir kitas asmeninės higienos priemonės, tam, kad neužkėstumėte savo artimųjų. Karpas žmonės dažniausiai pasigauna viešose vietose, tokiose kaip baseinas, pirtys, sporto salės ir t. t. Jokias būdais iš nieko nesiskolinkite avalynės, dezinfekuokite rankas ir kojas specialiu tirpalu. Užtruksite vos kelias sekundes apsipurkšdami rankas ir kojas.

Jei pagavote karpos virusą, tai visiškai nereiškia, kad karpa išdyks tuoj pat. Ji gali atsirasti po kelių mėnesių, o kartais ir po kelių metų. Būna ir taip, kad karpos išnyksta taip pat kaip ir atsiranda. Jūs klystate, jei galvojate, kad jų atsiradimo nelemia psichologinis nusiteikimas. Todėl stenkitės nesinervuoti ir galėsite pamirši apie tai, kas yra karpų šalinimas.

Taip pat rūpinkitės savo sveikata ir gerinkite kraujotaką. Nuo jūsų imuninės sistemos priklauso jūsų imlumas virusams. Gerkite žolelių arbatas, sportuokite, nesinervuokite, grūdinkitės. Karpytes galite tepti greipfruto sėklų ekstraktu arba įvairiais eteriniais aliejais.