Paskelbta Odontologija

Dantų protezai, modernios technologijos ir šiuolaikinis žmogus

Daugelio iš mūsų seneliai vis dar nešioja iš aukso pagamintus dantis, nemaža dalis jų dar turi išimamus dantų protezus, kuriuos nakčiai išima ir mirko vandens stiklinėje. Gaila, bet kai kurie seneliai dabar (o kartais net ir vidutinio amžiaus asmenys ar jaunimas) pamiršo, kad dabar – XXI amžius ir odontologija yra pasikeitusi kardinaliai. Šiuo metu paauksuotus dantis ar išimamus protezus reikėtų keisti šiuolaikiškais, niekuo nuo natūralių dantų nesiskiriančiais implantais.

Senienas palikite istorijai

Tikrai buvo laikas, kai žmonės manė, jog įsidėti auksinį dantį yra madinga. Dabar, tie laikai praėjo ir bet kokius metalinius ar auksinius dantis reikėtų keisti šiuolaikinėmis dantų restauracijomis. Turint šypsenos tarpą ar ypač prastos būklės dantis, reikėtų pasikonsultuoti su profesionaliu odontologu, kuris pacientui patars, ką daryti konkrečioje situacijoje. Trūkstant vieno ar kelių dantų, nuskilus beveik visam dančiui, reikalingi dantų implantai ar nuolatiniai dantų protezai. Natūralu, kad visą gyvenimą išlaikyti baltus, sveikus dantis yra sunku, tačiau dabar odontologai siūlo daug įvairių priemonių, kurios leidžia vėl pasijusti tarsi su nuosavais dantimis. Viena tokių priemonių – dantų implantai bei nuolatiniai dantų protezai.

Modernus odontologo kabinetas

Šiandien, visam pasauliui modernėjant, pasikeitė ir dantų gydymo metodai, priemonės. Odontologai protezuotojai bei implantologai dabar kasdien pacientams dantis taiso modernia technika, o tuo tarpu sveikatai nenaudingi paauksuoti metalai keičiami bemetalės keramikos konstrukcijomis arba titano implantais, visiškai nekenksmingais organizmui. Natūrali implanto ar kitų restauracijų sudėtis užtikrina lengvą prigijimą (tik keletui žmonių implanto gijimas sukelia komplikacijų). Specialus metalas, keramika yra biologiškai suderinti su žmogaus organizmu, tad po ilgesnio laiko implantas gali netgi suaugti su žandikauliu. Po tokių operacijų ir protezavimo procedūrų galima be baimės valgyti net ir kiečiausią maistą, be baimės šypsotis.

Dantų protezavimas ir implantavimas – senam ir jaunam

Prarasti dantį galima dėl įvairių priežasčių, žinoma, didesnė tikimybė, kad tai atsitiks vyresniame amžiuje, tačiau net ir po įvairių traumų ar dantenų ligų netgi jaunas pacientas gali atvykti pas odontologą ir prašyti išspręsti problemą. Geriausia yra tai, kad po protezavimo ar implantacijos, žmogus nejaus didelio skirtumo tik komfortą, o veidrodyje matys nepriekaištingą šypseną be jokių tarpų.

Taigi, pats metas atsisveikinti su praėjusio laikotarpio palikimu – auksiniais dantimis ir išbandyti daug šiuolaikiškesnį sprendimą, kurį dabar renkasi daugybė įvairaus amžiaus asmenų visame pasaulyje – dantų implantus ar nuolatinius protezus.