Paskelbta Odontologija

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas dažnai išgąsdina žmones. Daugelis senesnio amžiaus žmonių prisimena kaip būdavo anksčiau atliekamas dantų protezavimas ir šiuo metu galvojant apie tai, bijo atlikinėti tokią procedūrą.

Kaip ir anksčiau taip ir dabar žmonės neišvengia ir neišvengs gydytojo odontologo paslaugų. Susidūrus su odontologu ir pasiūlius pacientui protezuoti dantis, dažnai toks pasiūlymas žmogui sukelia nusivylimą savo dantimis, o ypač jaunam žmogui tai ypač bauginanti žinia. Bet odontologai ramina jog nereikėtų bijoti šio žodžio – protezavimas. Šiuolaikinis dantų protezavimas, labai pasikeitė nuo prieš kurį laiką jau atliekamo dantų protezavimo.  Paprastai dantų protezavimą galima apibūdinti kaip pažeistų dantų atstatymas ar tiesiog formos, spalvos, struktūros koregavimas tokios  restauracijos yra labai patvarios ir ilgaamžiškos. Dantų protezavimas atliekamas tiek dėl kosmetinių, tiek dėl funkcionalumo priežasčių. Žinoma žmonėms netekusiems dantų, dantų protezavimas dažniausiai yra  išgelbėjimas. Dantų protezavimas turi daug teigiamų savybių pavyzdžiui didesnis kramtymo efektyvumas, pagerėjusi estetinė išvaizda, nes galima drąsiai šypsotis atvira šypsena. Dantų protezai savo spalva, skaidrumu, dydžiu, forma yra labai panašūs į natūralius dantis todėl turint protezus nejaučiamas diskomfortas dėl netikrų dantų. Taip pat galima drąsiau ir daugiau bendrauti su žmonėmis ir taip žmogus jaučia didesnį pasitikėjimą savimi. Yra įvardijami keli pagrindiniai dantų protezų tipai tai fiksuoti protezai, kurie yra fiksuojami prie likusių dantų, suteikia gerą estetinę išvaizdą, pagerina kramtymo efektyvumą. Fiksuotų dantų protezų, jų nesulaužius, iš burnos negali išimti net geriausias odontologas. Fiksuojami protezai reikalauja nemažiau dėmesio ir priežiūros nei natūralūs dantys, juos reikia valyti, prižiūrėti kaip ir natūralius dantis. Taip pat yra išimami daliniai protezai kurie skirti pacientams, netekusiems kelių dantų kažkuriame dantų lanke, taip pat yra išimami pilni protezai, tokie skirti pacientams, kurie netekę visų dantų, esančių apatiniame ar viršutiniame dantų lanke, o gal net ir visų, tokie protezai gali būti fiksuojami ant implantų.

Dantų protezavimas yra speciali medicinos sritis, tai odontologai kurie specializavosi šia linkme ir tampa šios srities specialistais. Dantų protezavimas reikalingas dantų atstatymui tais atvejais, kai dantų trūksta ar jie yra stipriai pažeisti.