Paskelbta Bio

Daugiau jokių plaukų vonioje

 

Vienas didžiausių nemalonumų – kai po dušo pažiūrėjus žemyn, aplink kojas vyniojasi kuokštai išslinkusių plaukų. Iš pradžių kyla mintis apie odai netinkamą šampūną (ypač jei plaukų nelabai daug ar stresą darbe. Tačiau jei išslenkančių plaukelių po kiekvieni galvos trinkimo vis daugiau, o vėliau jų randama ne tik vonioje – gali kilti panika. Šįkart aiškinamės priežastis kodėl slenka plaukai ir kaip su tuo dorotis.

 

Kas lemia plaukų slinkimą?

 

Vidutiniškai ant žmogaus galvos auga 150 tūkstančių plaukų. Kasdien iš jų išslenka nuo 50 iki 100. Ir tai nėra didelė bėda. Netgi natūralus procesas, dėl kurio jaudintis nereikėtų. Suklusti vertėtų tuomet, kai išslenkančių plaukų kiekis – aiškiai išauga. Ir kai plaukai atrodo nelabai sveikai išretėję. Štai dažniausiai plaukų slinkimą lemiantys faktoriai:

 

  • Stresas ir įtampa darbo aplinkoje. Stresas neturi jokio teigiamo poveikio sveikatai. Nors kartais gali atrodo, kad stresas – savotiška emocinė išraiška, tačiau organizmo išskiriami streso hormonai naudos mūsų sveikatai neturi. Ilgalaikis stresas gali sukelti ir širdies, ir kvėpavimo takų ligas, o slenkantys plaukai tampa kasdienybe.
  • Netinkama plaukų priežiūros kosmetika. Klausimas kodėl slenka plaukai nagrinėjamas ir šiame kontekste. Netinkamos, odą dirginančios priemonės gali pažeisti plauko struktūrą, dėl ko jis pradeda trūkinėti, skilinėti ir slinkti.
  • Vitaminų ir mineralų trūkumas. Tai vienas iš esminių rodiklių, kodėl ima ir pakinta kasdienė savijauta, o plaukų nuo galvos iškristi pradeda vis daugiau. Nes vitaminai ir mineralai yra vienas iš svarbiausių geros savijautos ir sveikatos veiksnių. Jų trukumas gali priversti ne tik plaukus slinkti.
  • Infekcinės ligos. Kartais plaukai slenka ir dėl daug baisesnių priežasčių, tačiau iškart jų priskirti sau taip pat nereikėtų. Jei plaukai slenka dėl infekcijos, tikėtina, kad pamatysite ir daugiau įtarimą keliančių simptomų.
  • Genetiniai veiksniai. Šis faktorius labiau būdingas tais atvejais, kai slenka plaukai vyrams. Tai viena didžiausių jų baimių. Tačiau šiandien net ir genais paveldėtas problemas galima sutvarkyti.

 

Naujausi medicininiai atradimai nuo plaukų slinkimo – jau Lietuvoje

 

Šiandien plaukų slinkimui gydyti naudojamas specialus plaukų užpildas, kurio sudėtyje – aktyvieji peptidai ir hialurono rūgštis. Kuo šie naudingi? Šie ne tik maitina plauką, skatina jų augimą, bet ir apsaugo juos nuo pernelyg didelio slinkimo.

 

Užpildas nedidele doze suleidžiamas prie pat plaukų šaknų. Rezultatas dažniausiai pastebimas po poros mėnesių, tačiau ilgainiui slenkančių plaukų visiškai sumažėja ir vonia staiga nebetampa išslinkusių sruogelių nemaloniu raizginiu. Tad jei jau viską išbandėte, o plaukai slenka ir slenka – keliaukite tiesiai pas dermatologus ir kosmetologus, kurie išgelbės nuo šios baisios rutinos.