Paskelbta Odontologija

Galite ir vėl turėti nuostabią šypseną

Jei įžvelgiate savo šypsenoje nedidelių netobulumų – turbūt suprantate, ką reiškia kompleksuoti plačiai šypsotis, kalbėti praverta burna. Dėl įvairių ligų ar tiesiog nelaimingų atsitikimų nuskyla dantys, turintys griežimo dantimis (bruksizmo) problemą – dažnai skundžiasi nudilusiu dantų paviršiumi. Kartais problema tiesiog nuo kavos pageltę dantys, o tai išspręsti gali ne tik dantų balinimo procedūra. Estetinis plombavimas gali padėti jums ir vėl džiaugtis puikia šypsena it iš reklamos.

Kaip vyksta ši procedūra?

 

Ši procedūra, paprastai tariant, yra pilnos dantų anatomijos atstatymas. Jos metu gali būti keičiama dantų kryptis, forma, spalva. Esant nudilusiems dantims, atstatomos jų vagelės ir kauburėliai. Tai kiek kitokia procedūra nei įprastas plombavimas – juo siekiama užkirsti kelią dantų skylutėms.

 

Procedūros metu yra išsaugomi visi sveiki danties audiniai – jie nešlifuojami. Plombinėmis priemonėmis atstatomi audiniai, kurie pažeisti: forma, padėtis, spalva. Jei defektai nedideli, procedūra labai greita.

 

Danties funkcija ir estetika atkuriama žingsnis po žingsnio – atkuriami emalis, dantų forma, spalva. Išsaugoma sveika kaulo struktūra, nepažeidžiama burnos gleivinė.

 

Kam rekomenduojamas estetinis plombavimas?

 

Procedūra gali padėti daugeliui žmonių, turinčių kompleksų dėl estetinio dantų vaizdo. Jei skundžiatės minimaliais defektais – ši procedūra džiugins jus greitais ir efektyviais rezultatais. Dantų spalvos ar nudilusių dantų griovelių atstatymas trunka trumpiau, nei rimtesnės procedūros. Jei reikia atstatyti danties formą, pataisyti jo kryptį, gali prireikti kelių vizitų.

 

Pliusai ir minusai

 

Šios procedūros pliusai – išlaikomas natūralus rezultatas, išsaugomi danties audiniai. Be to, sutaupysite laiko ir finansų. Esant nedideliems defektams, toks plombavimas yra labai greitas sprendimas.

 

Kaip ir bet kokia procedūra, estetinis plombavimas taip pat turi minusų. Su laiku gali atsirasti kraštinis pralaidumas, plombos gali nusidažyti, prarasti blizgesį. Šiuo atveju procedūrą reikia kartoti kas metus ar du – poliravimas užtikrina blizgesio išsaugojimą.

 

Turintiems nedidelius defektus rekomenduotina apmąstyti estetinio plombavimo procedūras – taip sutaupysite laiko, finansų, greit ir vėl galėsite džiaugtis puikia šypsena. Tačiau tie, kurie skundžiasi rimtesniais defektais, turėtų atsižvelgti ne tik į kainą ir procedūros greitumą – estetinės plombos su laiku kinta, tad verta apmąstyti rimtesnes procedūras.