Paskelbta Psichologas

Grožis ir psichologija – susiję

Grožis, ko gero, aktuali tema yra tiek, kiek mes egzistuojame. Kitaip tariant, nuo neatmenamų laikų mums rūpėjo tai, kaip atrodome. Tiesa, ši sritis aktualesnė buvo moterims – vyrai pasirinkti pagal stiprumą, medžioklės įgūdžius, o štai moters kūnas siejasi iškart su gimdymo galimybėmis, pasitenkinimu. Dabar pasikeitė tai, kad tokios procedūros kaip pilvo plastika aktualios abiejų lyčių atstovams. Tad ir savijauta dėl grožio svarbi visiems.

 

Kodėl reikia grožio?

 

Grožis neabejotinai yra subjektyviai suvokiamas dalykas. Juk kas vieniems gražu, kitiems gali atrodyti pasišlykštėtina. Visgi įtakos turi ir įvairūs visuomenės suformuoti kriterijai. Faktas tas, kad nesąmoningai visi vertiname grožį ir tikimės, kad atitinkame tiek savo, tiek kitų estetikos principus. Dėl to rūpinamės ir akių, ir kitų kūno dalių išvaizda.

 

Tiesa yra ir tai, kad grožis turi milžiniškos reikšmės tam, kaip jaučiamės. Ne tik būdami, bet ir jausdamiesi gražūs mes gerokai labiau savimi pasitikime. O kai pasitikime, tai ir darome daugiau, nes nebijome iššūkių – nes tikime, kad galime juos įveikti. Taigi, grožis būtinas mūsų net kasdienei veiklai. Dėl to pilvo plastika ar permanentiniu makiažu reikėtų rūpintis drąsiai.

 

Ar kūnas yra viskas?

 

Tam, kad visapusiškai gerai jaustumėmės vien fizinių pokyčių dažnai nepakanka. Labai svarbu, kad džiaugtumėmės savimi visapusiškai, tiek išorėje, tiek viduje. Dėl to turime dirbti su savimi. Būtina suprasti, kad kūnas mūsų pačių neapibrėžia, ir kad jei kažkas ne taip, kaip norėtųsi, pokyčiai nepakeis viso mūsų gyvenimo.

 

Tik tuomet galima drąsiai koreguoti savo kūno linijas ar kitas ypatybes. Tai galioja ir vyrams, ir moterims. Riebalų nusiurbimas, kūno dalių didinimas ar mažinimas, įvairūs papildai, tokios operacijos kaip pilvo plastika – nesvarbu, ką rinksitės, būtina tinkamai tam pasiruošti.

 

Suderinus nusiteikimą ir fizinius pokyčius galima pasiekti įspūdingų rezultatų. Reikia atskirti, kur yra tiesiog nepasitikėjimas savimi, kurio ir operacija nepakeis, o kur – dalykas, kuris tikrai kliudo gyvenimo kokybei ir komfortui. Tuomet jau galima mėgautis grožiu, ir neteks bijoti: jis bus tiesiog natūrali asmenybės tąsa.