Paskelbta Akių sveikata

Jautrios akys – ko imtis?

Jautrios akys – problema, su kuria susiduria tikrai ne vienas. Viena iš dažniausių jos požymių: ašarojančios, paraudusios ar išsausėjusios akys. Būdų, kaip palengvinti tokius simptomus yra pakankamai nemažai. Priklausomai nuo padėties sunkumo, galima pasirinkti tiek specialią mankštą, natūralias priemones arba vaistinius preparatus, tokius kaip akių lašai.

 

Profilaktiška priežiūra – labai svarbu

 

Tam, kad problema neįsisenėtų, o jos požymiai būtų kuo silpnesni, labai svarbi profilaktiška priežiūra ir rūpinimasis savo sveikata. Jautrios akys dažniausiai daug greičiau pavargsta, todėl dirbant kompiuteriu ar skaitant knygą vertėtų kas kiek laiko daryti bent jau trumpas pertraukėles. Jei esate patalpoje, rekomenduojama išeiti į lauką ir įkvėpti gryno oro. Be to, kad tai naudinga visam organizmui, natūralūs saulės spinduliai teigiamai veikia akių tinklainę.

 

Kitas puikus pasirinkimas – akių mankšta. Ją atlikti galima kad ir kur bebūtumėte: tiek namuose, tiek biure. Tam reikia tik nukreipti žvilgsnį į tolį, pamirksėti, pasukioti akis į šonus ir pan. Tokie judesiai padeda atpalaiduoti įsitempusius akies raumenis, kas yra itin svarbu.

 

Specialūs preparatai

 

Akių lašai – geras pasirinkimas norint greitai ir veiksmingai sumažinti jautrių akių simptomus. Šiuos preparatus geriausia pasirinkti pasitarus su specialistu, o užsisakyti galima ir internetu. Priklausomai nuo veikliųjų medžiagų, akių lašų poveikis gali skirtis, tačiau daugelis iš jų veikia drėkinančiai, taip sumažinant jaučiamą diskomfortą.

 

Apsauginės priemonės

 

Turintiems jaurias akis rekomenduojama nepamiršti ir apsauginių akinių – tiek skirtų darbui kompiuteriu, tiek nuo saulės. Pastarieji ypač reikalingi vasaros metu, nes intensyvūs UV spinduliai gali tik dar labiau paskatinti nemalonius simptomus. Tokia apsauga labai praverčia ir vairuojantiems.

 

Akiniai su mėlynų spindulių filtru rekomenduojami dirbantiems kompiuteriu ar praleidžiant daug laiko prie kitų išmaniųjų įrenginių. Svarbu atkreipti dėmesį, kad juos gali rinktis tie, kuriems nereikalinga regos korekcija.

 

Profilaktiška mankšta, akių lašai, apsauginiai akiniai gali padėti sušvelninti jautrių akių simptomus. Tam, kad išsirinktumėte geriausią būdą, verta gerai apsvarstyti faktorius, kurie turi didžiausią poveikį jūsų būtent jums (nuolatinis įtemptas žiūrėjimas, išmaniųjų įrenginių ekranų skleidžiami spinduliai, saulė ar pan.).