Paskelbta Odontologija

Kada ir kodėl reikalingas dantų protezavimas?

Neretas žmogus per savo gyvenimą susiduria su problemomis dėl dantų, o apsilankymas pas odontologus kartais gali pasibaigti ir pažeistų dantų praradimu. Net ir, atrodytų, menka problema gali baigtis danties netekimu. Praradus dantis dažnai netenkama ne tik įprasta kramtymo funkcija ar šypsena, tačiau tuo pačiu metu gali būti prarastas ir žmogaus pasitikėjimas savimi ar nuotaika. Tokiu atveju kone geriausias pasirinkimas – dantų protezavimas kurį atlikus galėsite vėl džiaugtis nepriekaištinga šypsena, sukandimu ir pasitikėjimu savimi.

 

Dantų protezavimo tipai

 

  • Nuimami protezai – tai tokio tipo protezai kuriuos prireikus galėsite išsiimti ar įsidėti greitai ir patogiai. Nuimami protezai gali būti daliniai, termoplastiniai arba lanko atraminiai.
  • Protezavimas ant implantų – atliekamas tada kai trūksta vieno danties, kelių dantų eilėje arba tada, kai žandikaulyje dantų nėra visiškai.
  • Mikroprotezai – tai įvairaus tipo įklotai, užklotai ir laminatės dantims.
  • Vainikėliai ir tilteliai – fiksuoti metalo keramikos, bemetalės keramikos ar cirkonio oksido keramikos dantų protezai.

 

Jeigu nežinote, koks dantų protezavimas Jums būtų tinkamiausias, nesikuklindami teiraukitės odontologijos klinikoje, kur dirbantys itin patyrę specialistai suteiks Jums konsultaciją ir profesionalią apžiūrą kurios metu bus pasiūlytas tinkamiausias protezavimo tipas.

 

Dantų protezavimo privalumai

 

Dantų protezų privalumai kur kas didesni, nei tik geresnis vizualus dantų ir žandikaulio vaizdas, tačiau bus atstatomos pažeistos žandikaulio funkcijos ir Jūs galėsite pamiršti, kad kada nors iš viso buvote praradę dalį savo dantų. Galite neabejoti, kad su naujais protezais ženkliai pagerės Jūsų kramtymo funkcija, bus kur kas lengviau kalbėti ir tarti žodžius. Negana to, protezai yra ilgalaikis sprendimas Jūsų dantų sveikatai, tad tinkamai atliktas dantų protezavimas užtikrins, kad dar daugelį metų neturėtumėte jokių problemų su protezuotais dantimis ir visą tą laiką galėsite džiaugtis natūraliai atrodančia šypsena ir tvarkingu sąkandžiu.

 

Nėra jokios abejonės, kad dantų protezai yra vienas iš geriausių pasirinkimų praradus dantį, ar net eilę dantų. Su dantų protezais galėsite pamiršti dienas, kai dėl prarasto danties buvo gėda nusišypsoti, atgausite visas iki tol turėtas kramtymo ir fonetines funkcijas ir vėl džiaugsitės gyvenimu.