Paskelbta Lazeriai

Kai prakaitavimas tampa problema

 

Prakaitavimas bendruoju požiūriu yra visiškai natūrali organizmo funkcija, leidžianti pasišalinti nereikalingiems skysčiams, tačiau artėjantis šiltasis vasaros sezonas daugelį gąsdina būtent dėl prakaitavimo. Vos tik termometras šokteli šiek tiek aukščiau dešimties laipsnių Celsijaus, peršlapę marškinėliai dėl gausaus prakaitavimo tampa kasdienybe. Kaip su tuo tvarkytis ir kodėl taip nutinka – pasakojame šiek tiek plačiau.

 

Nenormaliai gausus prakaitavimas

 

Kai neveikia jokios antiperspirantinės priemonės, o prakaitas tiesiog žliaugia kūnu, nors šiandien ryte net nesportavote, labai tikėtina, kad problema yra kiek giliau nei aukštesnės temperatūra. Gydytojai tam taip pat turi specifinį terminą – tai hiperhidrozė. Kai žmogaus organizmas išskiria ypač daug skysčių, baimė užsivilkti tamsesnius marškinius tik suintensyvėja. Dažnai tai kelia netgi gėdingus jausmus, bijoma apskritai išeiti viešumon, kai temperatūra aukštesnė nei 20 laipsnių. Nenormalus, ypač stiprus prakaitavimas nėra tokia jau reta problema, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio ir ją spręsti – būtina.

 

Sprendimo būdai

 

Gausus prakaitavimas dažnai yra maišomas su įprastu, tačiau jei matote, kad tai trukdo normaliam gyvenimo ritmui, pradėkite ieškoti, kaip su tuo kovoti. Mes Jums taip pat pateikiame kelis:

 

  • Stipresni dezodorantai. Kartais tai suveikia, tačiau prireikia gerokai stipresnio nei naudojate kasdien.
  • Dažnai stipraus prakaitavimo priežastis yra antsvoris. Jeigu pastebite, kad organizmas pats savaime šalina skysčius, net jei visą dieną tiesiog sėdėjote pavėsyje ant suoliuko, labai tikėtina, kad Jums taip pat yra hiperhidrozė. Kartais sprendimo būdu tampa ir tiesiog sportas. Tiesa, aktyvios fizinės veiklos metu prakaitavimas gali būti ir dvigubai intensyvesnis, tačiau ilgainiui tai susitvarko, nes Jūsų organizmas susibalansuoja su skysčiais.
  • Jei problema rimta, o gausus prakaitavimas pila ne tik nugaroje ir pažastyse, bet ir lipina pirštus ar verčia prakaituoti padus, kreipkitės į gydytojus. Dažniausiai taikomas sprendimo ir gydymo būdas – botulino toksino injekcija. Jis suleidžiamas į vietas, kurios labiausiai prakaituoja. Tai baltymas, kuris šiek tiek blokuoja odos prakaito liaukas ir tai leidžia sustabdyti nesustabdomą.

 

Ypač stipraus prakaitavimo problema varginti gali tiek vyrus, tiek moteris, tad jei niekaip negalite susitvarkyti su prakaitavimu – apsilankykite pas specialistą. Tegul tokie dalykai netrukdys džiaugtis gyvenimu ir būti savimi.