Paskelbta Prekės

Kaip lengvai pasirūpinti savo akimis

Žmonėms vis daugiau laiko praleidžiant prie kompiuterio, telefono ar kitų prietaisų ekranų, akys gauna labai daug krūvio ir greitai pavargsta. Ir kuo toliau, tuo anksčiau susiduriama su tokia, akims žalinga, aplinka. Juk jau nuo mažiausių dienų vaikai žiūri filmukus, žaidžia kompiuterinius žaidimus, kas vargina jų akis. Visa tai yra neišvengiama, tiesiog reikia atrasti būdą, kaip veiksmingai pasirūpinti savo akimis, kad jos kuo ilgiau išliktų sveikos. O tokių būdų yra išties daug – nuo pačių paprasčiausių, kurie nieko nekainuoja, iki sudėtingesnių ir brangesnių. Tai ir paprasčiausi pratimai akims, lašai akims ar apsauginiai akinių lęšiai.

 

Paprasčiausias būdas – akių mankšta

 

Vienas iš lengviausių būdų sumažinti įtampą akyse, kuris nieko nekainuoja yra pratimai akims. Tai gali būti akių pasukimai, mirksėjimas ar kitas akių judesys, leidžiantis jas atpalaiduoti. Net ir paprasčiausias žvilgsnio nusukimas toliau nuo ekrano padeda akims pailsėti. Toks veiksmas nereikalauja nei daug laiko, nei pastangų, o atliekant jį profilaktiškai galima užkirsti kelią rimtesniems akių sutrikimams. Akių masažas lėtais sukamaisiais pirštų judesiais taip pat padeda sumažinti stresą ir atpalaiduoti akis. Taip pat yra sukurta daugybė mankštos pratimų akims, kurie ne tik stiprina akies raumenis, bet ir pagerina regėjimą.

 

Akių drėkinimas

 

Kitas veiksmingas būdas padėti akims, kai jos yra pavargusios ir išsausėjusios yra lašai akims. Įvairiausios sudėties ir poveikio lašai, sudėtyje turi aktyviųjų medžiagų, kurios maitina, sudrėkina ir apsaugo jautrias akis. Akių lašai yra greita priemonė, kurią patogu naudoti tiek žmonėms, kurie nešioja akinius ar kontaktinius lęšius, tiek ir nenešiojantiems jų.

 

Papildoma akių apsauga

 

Kiek brangesnis, tačiau tikrai efektyvus būdas, leidžiantis apsaugoti akis nuo žalingo ekranų poveikio, yra apsauginiai akinių lęšiai. Tokie akiniai gali būti naudojami net ir tuomet, kai žmogui nereikia akių korekcijos. Speciali lęšių danga neutralizuoja mėlyną šviesą, sumažina nuovargį ir apsaugo akis nuo įtampos, sukeliamos darbo prie kompiuterio ar kito prietaiso ekrano metu.

 

Priemonių, kurios leidžia pasirūpinti savo akimis yra išties daug – nuo pačių paprasčiausių iki sudėtingesnių. Įvertinus savo akių būklę, galima pasirinkti labiausiai tinkantį būdą ir nesvarbu, ar tai yra paprasčiausi pratimai, lašai akims ar akiniai su apsauginiais lęšiais. Visi šie būdai tiek kartu, tiek atskirai yra naudingi mūsų akims.