Paskelbta Bio

Karpų šalinimas

Karpos yra priskiriamos odos ligoms. Tai labai nemaloni ir diskomfortą kelianti liga. Karpų būna pačių įvairiausių. Yra suskaičiuota apie pusantro šimto įvairiausių karpos rūšių. Karpos gali pažeisti įvairias kūno vietas.  Dažniausiai karpos yra skirstomos į plokščiąsias, paprastąsias ir genitalijų. Karpos dažniausiai dygsta ten, kur yra silpnas aprūpinimas krauju, ypač ant tų kūno vietų, kur yra sutrikusi kraujotaka, taip pat kur yra pažeista oda.

Dažniausiai karpas galima pamatyti ant rankų, ant kojos pėdų, taip pat pasitaiko ir ant veido, lytinių organų ir t. t. Karpų šalinimas yra ganėtinai problematinis procesas, nes tai yra virusas, kuris sparčiai plinta tiek per odą, tiek per gleivinę. Užsikrėsti karpomis įmanoma per tiesioginį kontaktą, pvz. sveikinantis su žmogumi, turinčiu ant rankos karpą. Taip pat yra galimybė užsikrėsti, jei liečiate užsikrėtusio asmens asmeninio naudojimo higienos daiktus. Genitalijų karpas galima pasigauti per lytinius santykius, ypač jei keičiate partnerius.

Dažniausiai karpomis užsikrečia jauni žmonės bei vaikai. Taip pat šį virusą lengvai pasigauna jautrios odos, nusilpusio imuniteto žmonės. Mažytes karpas galima bandyti pašalinti tepant specialiais tepalais su salicilo rūgštimi. Šie tepalai suminkština karpą ir laikui bėgant ji nusisluoksniuoja.

Norint išgydyti karpas, turite pasikaustyti kantrybe, nes šis procesas užtrunka pakankamai ilgai. Taip pat labai daug kas priklauso nuo karpos dydžio. Kai kurioms karpos turi būti taikomas prideginimas aukšto dažnio elektros srove arba šaldymas skystu azotu, taip pat gali būti naudojama lazerio terapija, o prireikus atliekama ir operacija. Šie metodai yra skausmingi, po jų lieka randai, be to nėra garantijos, kad karpos neatsinaujins.

Kai jūsų laukia karpų šalinimas, svarbu žinoti kelis patarimus. Jokiu būdu negalima draskyti ir kaip nors krapštyti karpų. Taip jų tik daugės. Jei pats esate užsikrėtęs karpomis, turėkite savo atskirą rankšluostį ir kitas asmeninės higienos priemonės, tam, kad neužkėstumėte savo artimųjų. Karpas žmonės dažniausiai pasigauna viešose vietose, tokiose kaip baseinas, pirtys, sporto salės ir t. t. Jokias būdais iš nieko nesiskolinkite avalynės, dezinfekuokite rankas ir kojas specialiu tirpalu. Užtruksite vos kelias sekundes apsipurkšdami rankas ir kojas.

Jei pagavote karpos virusą, tai visiškai nereiškia, kad karpa išdyks tuoj pat. Ji gali atsirasti po kelių mėnesių, o kartais ir po kelių metų. Būna ir taip, kad karpos išnyksta taip pat kaip ir atsiranda. Jūs klystate, jei galvojate, kad jų atsiradimo nelemia psichologinis nusiteikimas. Todėl stenkitės nesinervuoti ir galėsite pamirši apie tai, kas yra karpų šalinimas.

Taip pat rūpinkitės savo sveikata ir gerinkite kraujotaką. Nuo jūsų imuninės sistemos priklauso jūsų imlumas virusams. Gerkite žolelių arbatas, sportuokite, nesinervuokite, grūdinkitės. Karpytes galite tepti greipfruto sėklų ekstraktu arba įvairiais eteriniais aliejais.