Paskelbta Bio

Leiskite odai atsigauti

 

Pavasaris, vasara, žiema, ruduo – kiekvienas sezonas savaip paveikia mūsų odą. Ir kartais tai atsispindi ne tik odos, bet ir bendroje sveikatos būklėje. Paprastas pavyzdys – susilpnėja imunitetas, padidėja nervingumas, kankina nuolatinis nuovargis. Tokie dalykai taip pat ryškiai atsispindinti pajuodusiuose paakiuose. Veido oda taip pat atrodo pavargus. Kaip ją atgaivinti? Kelsi patarimus dalino gydytojai dermatologai.

 

Dėl ko oda nuvargsta?

 

Neretais atvejais galvojama, kad oda pavargsta dėl streso. Tai labai ryškus rodiklis, kad jai reikia intensyvesnės priežiūros ir dėmesio. Tačiau lygiai taip pat ją paveikti gali ir žalingi įpročiai, ir netinkama mityba, ir dar galybė įvairiausių rodiklių, į kuriuos mažiausiai norisi kreipti dėmesį. Juk vienas kitas riebus bulvinis blynelis vieną ar kitą vakarą pakenkti neturėtų ar ne? Tačiau kenkia. Ir gan stipriai.

 

Era estetika“ klinikos gydytojos dermatologės primena, kad dažnai dėl mitybos įpročių labiausiai kenčia veido oda. Žmogaus organizmas nėra linkęs apdoroti riebaus maisto, kurį mes nusprendžiame sukapoti visai prieš miegą. Tuo metu skrandis yra linkęs ilsėtis, tad odoje pradeda kauptis toksinai ir įvairios medžiagos, kurios sukelia uždegimus arba kitokias odos reakcijas. Taip, kylantys pūliuojantys spuogeliai – taip pat yra uždegimo rūšis, kuri su ja nesitvarkant gali ir nemaloniai užsitęsti. Nuolat bandant kovoti su spuogais, kai niekaip nėra keičiami esminiai įpročiai, verčia odą pavargti, dingsta jos spindesys ir spalva. Tad norint kovoti su nemaloniomis odos reakcijomis, reikia ne tik intensyviai prižiūrėti odą, bet dar ir keisti mitybą ir kitus gyvenimo įpročius.

 

Keli būdai norinčioms atgaivinti odą namuose

 

Klinikos „Era estetika“ gydytojai pateikė kelis patarimus, kurie leistų sutaupyti ir šiek tiek atgaivinti ir pataisyti odos būklę namų sąlygomis. Tai nėra sudėtinga ar pavojinga, svarbiausia – pasirinkti tinkamas priemones ir reguliariai atlikti procedūras.

 

  • Nenaudokite šveičiamųjų priemonių, kurių sudėtyje yra muilo. Šis veido odai nėra tinkamas, nes nutirpdo jos apsauginį sluoksnį, o tai stipriai pažeidžia odą. Norinčioms nušveisti negyvas odos ląsteles atgaivinant odos spalvą, siūloma rinktis drėkinamaisiais komponentais papildytus šveitiklius, tačiau jie neturėtų būti labai šiurkštūs.
  • Pagerinti kraujo apytaką veido srityje norinčioms, siūloma veido odą palepinti šiltais pipirmėčių lapų kompresais.
  • Riebiai odai padės šalavijas, pipirmėtės, liepos ir ramunėlės. Mišinį reikėtų sumaišyti užpilant keliais šauktais virinto vandens. Šiek tiek pakaitinus išeis žolelių tyrelė, kurią palaikius ant veido 20 minučių ir pridengus skudurėliu, oda taip pat atsigaus, o spuogeliai nurims, susitrauks.

 

Viskas ko reikia, norint turėti gražią ir sveiką odą – tai priežiūra. Nuosekli, dėmesinga. Odoje atsispindi beveik visos gyvenimo problemos, tad stenkitės ne tik nestresuoti, bet ir į viską žvelgti ramiau, be įtampos. Gyvenimas bus šviesesnis, o oda – sveikesnė.