Paskelbta Odontologija

Maža skylutė dantyje = didelės problemos?

 

Dantų skausmo patirti nelinkima niekam: nemalonus, veriantis, greitai nepašalinamas dantų skausmas kartais užklumpa visiškai netikėtai. Paprastai dantų skausmas yra netinkamos arba nepakankamos dantų ar burnos ertmės pasekmė. Reguliariai valant dantis tinkamomis priemonėmis, lankantis pas gydytoją odontologą bei atliekant profesionalią dantų higieną, tokios procedūros kaip dantų plombavimas gali būti ir išvengtos. Aptikus pirmuosius dantų karieso požymius ar nedideles skyles dantyse vertėtų kreiptis pas gydytojus specialistus, kurie profesionaliai apžiūrės pacientą ir pašalins problemą.

 

Trumpai: kada naudingas dantų plombavimas ir dėl ko atsiranda skylutės dantyse?

 

Kaip jau minėta, aplaidus dantų valymas, priežiūra, netinkamos priemonės dažnai lemia tai, kad dantų būklė prastėja, ilgainiui atsiranda pirmosios karieso žymės. Būtent tai ir aptikus vertėtų nelaukti ir rezervuoti laiką vizitui pas klientą. Profesionalų žodynu kalbant, vos dantyje atsiranda kariozinė ertmė, būtinas danties plombavimas tą ertmę pripildant specialia plombine medžiaga. Plombos uždėjimas siekiant apsaugoti dantį nuo dar didesnio gedimo, pažeidimo, o patį žmogų nuo skausmo ir, žinoma, didelių išlaidų dantų ar jų kanalų gydymo vėliau uždelsus problemos šalinimą.

 

Kaip vyksta visas dantų plombavimas?

 

Kaip ir įvairių kitų ligų gydyme, taip ir karieso šalinime pirmiausiai atliekama diagnostika, pacientas apžiūrimas. Įvertinus jo būklę, gydytojas odontologas parenka tinkamiausią gydymo metodą. Paprastai vertinant žmogaus dantų būklę gydytojai specialistai naudoja vieną šiuolaikiškiausių įrangų: intraoralinę kamerą, mikroskopus, rentgeno aparatus.

 

Jau pažengusios problemos šalinimui paprastai prireikia ir anestetikų – nuskausminamųjų. Pažeistų audinių šalinimas ir ertmės paruošimas plombavimo procedūrai kartais gali būti kiek skausmingas, tačiau tokiu atveju gydytojai specialistai visuomet gali palengvinti pacientui gydymo procesą suleisdami jam nuskausminamųjų.

Danties plombos kūrimas ir ertmės dantyje pildymas

 

Danties plomba yra formuojama po truputį, sluoksniuojant minkštą plombinę medžiagą. Plombos viduje ir viduryje dedami minkštesni sluoksniai, o viršutinis – paskutinis – sluoksnis dedamas kietas, kad plomba primintų tvirtą natūralaus danties emalį.

 

Šiandien dantų plombavimas yra daugeliui reikalinga ir atliekama procedūra. Be to po jos dantų priežiūra yra įprasta: dantis būtina reguliariai valyti, atlikti profesionalią burnos higieną, antraip plomba, priminusi natūralų dantį, ilgainiui praras blizgesį, ant jos susikaupusios apnašos sukurs itin neestetišką vaizdą.

 

Taigi, dantų plombavimas nėra baisi odontologijos procedūra, bet ji gali užkirsti kelią itin rimtiems dantų ar burnos ertmės ligų ar infekcijų atsiradimui.