Paskelbta Bio

Nelemti spuogeliai: kaip su jais susitvarkyti?

 

Odos problemos – tai du žodžiai, kurie geriausi apibūdina paauglystės laikotarpį. Laimingi tie, kuriems nereikėjo patirti erzinančių spuogelių. Nes tiems, kurie to nepatyrė, dažnai suvokti, kokia tai sudėtinga, erzinanti ir pasitikėjimą savimi mažinanti problema. O internetas, atrodo, tik ir rašo apie tai, kaip su jais tvarkytis. Būdų daug, įvairių, tačiau negi visi jie gelbsti? Aptariame dažniausiai siūlomus būdus tvarkytis su odos problemomis.

 

Kakta, nugara, krūtinė…

 

Dažniausia internetinė paieška skamba maždaug taip: „veido valymas Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje…“ na, įterpti miestą galite kurį norite. Tačiau kodėl tai akcentuojame? Žmonės dažniausiai ieško kaip susidoroti su spuogeliais ant veido. Tačiau aknė gali kamuoti ir krūtinę, ir nugarą, rankas, pečius. Ir tai be proto erzina, nes niekas, ką siūlo internautai tiesiog negelbsti.

 

Verta paminėti ir tai, kad visuomenėje dar vyrauja įsitikinimas, kad spuogeliai kyla dėl blogos higienos. Tada vertėtų atsakyti į klausimą, o kas negerai tiems, kurie prausia ir šveičia odą kasdien, tačiau kitą rytą vis tiek randa ten kylantį giluminį, rausvą ir be proto skausmingą spuogą? Juk ir šveitė, ir prausė, ir aliejukais tepė, ir kaukes naudojo… nelemti spuogeliai gadina ir nuotaiką, ir mažina savivertę. O dar jeigu jie nupuošia ne tik veidą, staiga kiekviena diena virsta nemažu košmaru, iš kurio norisi greičiau pabusti.

 

Būdai įveikti spuogus

 

Jeigu veido valymas Kaune ir Vilniuje jau skamba kaip klišė, o Jūs vis dar nerandate to vienintelė veiksmingo būdo įveikti aknę, pateikiame kelis netradicinius būdus. Tačiau prieš tai siūlome apsilankyti pas dermatologą ir nors kartą išbandyti veido valymą, prieš tvirtinant, kad tai Jums neveikia.

 

  • Susitvarkykite paros ritmą. Tai pirmas dalykas, kurį vertėtų padaryti, jei pagaliau norite džiaugtis gražia, švaria ir natūraliai sudrėkinta oda. Miegas yra svarbus visiems mūsų organizmo procesams, o per mažas jo kiekis gali stipriai paveikti ne tik nuotaiką, bet ir odos būklę.
  • Mažinkite cukraus kiekį. Kai sergame, cukraus reikia vengti, nes jis skatina daugintis blogąsias bakterijas. Analogiškai tai veikia ir kai veidą beria spuogai. Su per dideliu cukraus kiekiu organizmui sunku kovoti, tad pirmas dalykas, ką galit padaryti, tai tiesiog atsisakyti šokoladukų, čiulpinukų ir panašių dalykų.
  • Pieno produktai irgi skatina spuogų atsiradimą tai galite ir apie juos pamiršti. Na arba tiesiog rinktis jų pakaitalus – sojos, kokosų ar panašų pieną ir jo produktus. Žodžiu, veganiškus produktus. Taip galbūt ir veido valymas Kaune ar sostinėje nebus reikalingas.
  • Judėjimas – raktas į gražią sveikatą. Kaip galite suprasti, sveikos ir gražios odos pamatas – tai sveika gyvensena. Judėkite, sveikai maitinkitės ir pakankamai išsimiegokite. Kuo geriau pavyks įgyvendinti šį planą, tuo geresnė odos būklė bus.