Paskelbta Akių sveikata

PROGRESINIŲ AKINIŲ NAUDA

Daliai žmonių, kuriems yra virš 40 metų, dažnai prasideda problemos susijusios su jų regos susilpnėjimu. Tai yra akies senėjimo liga, vadinama presbiopija, dėl kurios sumažėja akies galimybė matyti daiktus aiškiai iš arti. Asmenims, sergantiems presbiopija, yra reikalingi progresiniai akiniai. Šie akiniai dažnai vadinami multifunkciniais, nes pasižymi tuo, kad skirti tiek nuotoliniam matymui (viršutinė lęšio pusė), tiek žiūrėjimui iš arti (apatinė lęšio pusė). Palaipsniui besikeičiantis dioptrijų perėjimas, užtikrina, kad asmuo tinkamai matys visais atstumais. Šių akinių svarba yra akivaizdi, kiekvienam presbiopija besiskundžiančiam žmogui, tačiau jei vis dar abejojate, ar juos verta įsigyti, trumpai aptarsime, kuo jie yra naudingi.

 

Reikia tik vienos akinių poros

 

Dauguma akinius nešiojančių žmonių sutaria, kad progresinių akinių lęšiai yra kur kas geresni nei įprasti akinių lęšiai, nes leidžia aiškiai matyti skirtingais atstumais. Jų privalumas ir tas, kad nereikia nešioti antros akinių poros, o pakanka vienos – multifunkcinės. Be visa to, progresiniai akiniai ne tik gali koreguoti trumparegystę ir toliaregystę, jie taip pat koreguoja ir astigmatizmą. Astigmatizmas yra regėjimo sutrikimas, kuomet dėl netaisyklingos akies ragenos ar akies lęšiuko formos matome neryškų vaizdą, nes šviesos spinduliai susikerta ne viename, o dvejuose židiniuose.

 

Nėra bifokalinės linijos

 

Progresinių akinių lęšiai yra daugiafunkciniai ir jie neturi bifokaliniams akiniams būdingos linijos. Jie šią problemą išsprendžia lęšių stiprumą keisdami palaipsniui. Tuo tarpu bifokaliniams akiniams, ir nesant palaipsninio dioptrijų „perėjimo“, būdingi staigūs matomumo pokyčiai, kurie dažnai vadinami vaizdo šuoliais.

 

Modernūs ir jaunatviški akiniai

 

Bifokaliniai ir trifokaliniai akinių išvaizda dažnai asocijuojasi su senatve. Kadangi progresiniai akiniai neturi jau minėtos bifokaliniams akiniams būdingos matomos linijos, juos kiekvienas dėvintis žmogus gali jaustis patogiai ir pasitikėti savimi, o pasirinkus modernų ir šiuolaikišką akinių rėmelį atrodyti jaunatviškai ir žaviai.

 

Taigi, dėvėti progresyvius akinius gali visi, kuriems reikia aiškiai matyti tiek tolimus, tiek artimus objektus dėl trumparegystės, toliaregystės ir (arba) astigmatizmo, presbiopijos. Susidūrus su tokiomis regėjimo problemomis, nedelsdami kreipkitės į optikos saloną, kuris Jums galės pasiūlyti platų progresinių akinių lęšių ir jų rėmelių pasirinkimą.