Paskelbta Odontologija

PROTINIŲ DANTŲ ROVIMAS: KAS, KAIP, KODĖL?

protiniu-dantu-rovimas-kas-kaip-kodel

Protiniai dantys odontologų vadinami trečiaeiliais krūminiais dantimis, kurie išdygsta vėlyvoje paauglystėje ar dar vėliau (kartais ir visai neišdygsta). Visgi, šių dantų pašalinimas yra gana svarbus, nepaisant to, kad nors dabar jie netrukdo, ateityje galinčios kilti komplikacijos paskatina šiuos dantis išsitraukti. Protinio danties rovimas yra procedūra, kuri nors ir nėra maloni, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje iš tiesų pasiteisina.

Kodėl reikia pašalinti protinius dantis?

• Bėgant laikui žandikaulyje gali neužtekti vietos, todėl dygstantys protiniai dantys gali pažeisti dantenas.
• Protiniai dantys gali daryti blogą įtaką kitiems jūsų burnos ertmėje esantiems dantims. Gali išsivystyti infekcijos, dažniau nei įprastai kauptis bakterijos ir pan.
• Protiniai dantys, skirtingai nei įprasti, labai dažnai dygta ne pagal gamtos dėsnius: šonu ar atvirkščiai. Tai, žinoma, gali sukelti dantenų uždegimą ir didelį skausmą.
• Taip pat šio tipo dantys dažnai trukdo atlikti paskiras odontologines procedūras.

Ar visiems galima rauti protinius dantis?

Dažniausiai protinio danties rovimas yra leidžiamas visiems pacientams. Kadangi tai labiau chirurginio tipo operacija, jai reikalingas specialus pasiruošimas. Kaip teigia „Denta“ odontologai (http://www.denta.lt/), pirmiausia burnos ertmė yra gerai ištiriama. Jeigu matomi dantų pažeidimai, gedimai, juos privaloma sutaisyti dar prieš operaciją. Protinio danties operacija yra gana sudėtinga ir labai jautri išoriniams poveikiams, svarbi ne tik burnos higiena, bet ir sveiki dantys.

Kokios yra rizikos jau pašalinus protinį dantį?

• Dažniausiai po operacijos būna gerokai ištinusios dantenos, ten kur buvo pašalintas dantis – jaučiamas skausmas;
• Sistemingas kraujavimas, kuris gali tęstis iki 24 valandų;
• Sunkus žandikaulio valdymas – burnos pravėrimas;
• Protinio danties rovimas gali paskatinti ir lėtai gyjančias dantenas;
• Burnos tirpimas (nejautra) kuri nepraeina nustojus veikti anestetikams, suleistiems operacijos metu.

Žinoma, tai tik galimos rizikos. Šiandieninė medicina užtikrina sklandesnę operaciją ir protinio danties pašalinimą, todėl papildomai nerimauti nereikėtų. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad paprastai problemos dėl protinio danties kyla einant 15 –25 – uosius metus. Todėl, jeigu jums daugiau nei 30 metų, rizika, kad protiniai dantys sudarys kažkokias komplikacijas ženkliai krenta, rizika labai maža.

Išsitirkite savo burnos ertmę ir prireikus tinkamai pasiruoškite protinio danties rovimui. Išvenkite galimų komplikacijų ir džiaukitės gražia šypsena!