Paskelbta Psichologas

Grožis ir psichologija – susiję

Grožis, ko gero, aktuali tema yra tiek, kiek mes egzistuojame. Kitaip tariant, nuo neatmenamų laikų mums rūpėjo tai, kaip atrodome. Tiesa, ši sritis aktualesnė buvo moterims – vyrai pasirinkti pagal stiprumą, medžioklės įgūdžius, o štai moters kūnas siejasi iškart su gimdymo galimybėmis, pasitenkinimu. Dabar pasikeitė tai, kad tokios procedūros kaip pilvo plastika aktualios abiejų lyčių atstovams. Tad ir savijauta dėl grožio svarbi visiems. Skaityti toliau „Grožis ir psichologija – susiję“

Paskelbta Psichologas

Menas gydo

menas

Meno terapija – vienas iš veiksmingiausių būdų padėti žmogui integruotis į visuomenę. Ši terapija taikoma visose pasaulio šalyse.

Art-terapija.lt Meno terapija yra ganėtinai plati sąvoka ir apima visas meno rūšys, tokias kaip muzika, šokiai, dailė, drama, poezija ir t. t. Ši terapija padėjo ne vienam žmogui pažinti pasaulį iš kitos pusės. Terapija gali būti taikoma bet kuriam žmogui, nepriklausomai nuo jo amžiaus, fizinės būklės ar lyties. Ji padėda atsiskleisti tiems žmonėms, kurie nemoka kalbėti. Nemoka kalbėti ne ta prasme, kad jie yra nebyliai, tiesiog jie nemoka arba jiems yra sunku išreikšti savo mintis ir emocijas. Ši terapija leidžia įlysti į žmogaus vidų ir padėti iškrapštyti iš jo viską ką jis jaučia ir galvoja. Per meną žmogus gali pasakyti daug daugiau nei naudojant žodžius. Kadangi meno terapija yra tam tikra gydymo dalis, todėl vertėtų plačiau pakalbėti apie tam tikras jos rūšis.

Viena iš meno terapijos rūšių – dailės terapija. Jos pagrindinė funkcija – pirminis komunikacijos būdas. Jos tikslas nėra padaryti iš žmogaus menininko, o padėti jam pasijusti lengviau, atskleisti save, savo jausmus. Šis terminas nėra senas, jį pradėjo vartoti Amerikoje ir Anglijoje maždaug prieš 50-60 metų.

Iš žmogaus piešinių galima pasakyti labai daug apie jį patį. Tie, kurie dirba su žmonėmis, kuriems taikoma ši terapija, iš jų piešinių, spalvų gali pasakyti, kas darosi šio žmogaus galvoje. Piešimas padeda atsipalaiduoti, pajusti vidinę ramybę, išlieti viską, kas susikaupia viduje ant popieriaus lapo. Kartais žmogus neturi tinkamų žodžių, negali pasakyti tai, ką norėtų, tačiau vos pasiemęs teptuką jis nupiešia tokį vaizdą, jog viskas pasidaro aišku.

Dailės terapija gali būti taikoma bet kuriam žmogui. Patiems mažiausiems ją taiko dažniausiai tam, kad būtų lavinami jų motoriniai įgūdžiai, skatinamas jų vystymąsis. Tokia terapija labai greit padeda atskleisti vaiko sugebėjimus. Šiek tiek vyresnio amžiaus vaikai taip mokinasi išreikšti savo jausmus. Piešiant, jie formuoja savo asmenybę, pradeda suvokti erdvę. Piešdami vaikai pradeda pažinti save, suprasti kas jiems patinka, ko jie bijo.

Vyresnio amžiaus žmonėms piešimas padeda atitrūkti nuo realybės, išreikšti save, perteikti per dailę savo slapčiausius išgyvenimus. Ši terapija nėra vien piešimas, tai lipdimas iš molio, plastelino ir kitokie būdai, susiję su menu. Kiekvienas žmogus gali naudoti tas priemones, kurios jam labiausiai patinka. Vieni piešia pieštukais, kiti dažais.

Dailės terapija labai padeda vaikams, turintiems psichinę negalią. Maži ligoniukai retai gali pasakyti kas jiems yra, ir kaip jie suvokia pasaulį, tačiau piešiant jie pasako apie save labai daug ką. Iš piešinių galima spręsti ar vaikai vystosi, ar keičiasi jo požiūris į pasaulį. Tokia terapiją praveda dailininkai, pedagogai, specialūs darbuotojai, psichologai, socialiniai darbuotojai, kurių pagrindinis tikslas yra padėti žmogui.