Paskelbta Lazeriai

Randai gali būti gydomi ne tik lazeriu

Randeliai, strijos ir kitos panašios odos problemos estetinio vaizdo tikrai neprideda. Kalbama, kad efektyviausias būdas juos gydyti – lazeris. Tačiau ilgainiui medicinos technologijos tobulėja ir modernėja, tad atsirado dar vienas būdas, kurį pasitelkus galima paskatinti odos gijimą ir regeneraciją. Tai PRP injekcija. Kas tai yra ir kuo ši procedūra naudinga?

Randų gydymas kraujo plazma

PRP injekcijos metodas remiasi trombocitais prisotinta plazma, kuri skatina odos gijimą. Kaip žinoma, trombocitai yra kraujo kūneliai, kurie skatina kraujo krešėjimą bei žaizdos gijimą. Injekcijos produktas ruošiamas iš paties paciento kraujo, todėl tai yra natūraliam gijimui prilyginimas gydymo metodas.

Ši procedūra gali būti taikoma ne tik randų gydymui, tačiau ir siekiant pagerinti bendrą savo odos būklę, lyginant smulkias ir nelabai išryškėjusias raukšleles. Taip pat norint atrodyti žvalesniems, siūloma bandyti šį metodą atjauninant odą aplink akis, taip paslepiant tamsius nuovargio maišelius.

Visgi labiausiai PRP injekcija susižavėjo tie, kurie norėjo pašalinti ir išsigydyti nuo įvairių priežasčių atsiradusius randelius: likusius nuo aknės, visiškai nepuošiančius veido odos, taip pat gydant po nėštumo ar kitų priežasčių atsiradusias strijas ant pilvo ar nugaros. Randų gydymas šio metodo pagalba yra daug efektyvesnis nei tai darant lazeriu.

Ką vertėtų žinoti apie procedūrą?

Galbūt jau pradėjote svarstyti, ar nevertėtų pasinaudoti šiuo metodu? Tuomet vertėtų iš anksto supažindinti su procedūra. Visgi, tikėtina, kad kyla klausimas, kaip tai vyksta?

Na, pirmiausia, iš Jūsų venos bus paimta šiek tiek kraujo (daugiausiai 10 mml). Šis bus supilamas į specialų mėgintuvėlį, kuriame bus atskiriamos kraujo dalys. Trombocitai ir kraujo plazma naudojama todėl, kad būtent šios kraujo dalys yra turtingiausios medžiagos, reikalingomis odos gijimui.

Odos atsinaujinimo (regeneracijos) procesui paskatinti kraujo plazma su trombocitais yra po truputį suleidžiama į odą – gydomą vietą. Aišku, vertėtų pabrėžti, kad nors gautas efektas yra ilgalaikis, vienos procedūros pasiekti norimam rezultatui neužteks. Ją kartoti gali tekti dar kelis kartus.

Randų gydymas PRP injekcija – vienas efektyviausių šiuo metu taikomų metodų. Ir nors šiek tiek skausmingesnis nei tai darant lazerio pagalba, procedūra yra natūralesnė, todėl dar saugesnė.