Paskelbta Bio

SPA Jūsų malonumui

SPA

Žmonės, girdėdami žodį SPA, žino apie ką yra kalbama, tačiau apibrėžti šį terminą keliais žodžiais yra iš tiesų labai sudėtinga. Tikroji šio žodžio kilmė iki šiol nėra ganėtinai aiški. Belgijoje net yra miestelis, kurio pavadinimas yra SPA. Šis miestelis išgarsėjo dar romėnų laikais, nes jame yra venos iš geriausių maudymosi vietų, daug gydomųjų šaltinių. Galbūt šis miestelis ir tapo šio termino atsiradimo šaltiniu, nes į SPA žmonės važiuodavo atgauti jėgas, pasilepinti ir palepinti savo kūną. Kiti teigia, kad šis žodis yra kilęs iš lotyniško posakio, kuris yra verčiamas kaip sveikata per vandenį.

Jau nuo senovės yra žinomos įvairios vandens procedūros, kurių metu yra naudojami įvairūs aliejai, tepalai, vaškas, medus ir t. t. Manoma, kad SPA procedūros atsirado maždaug prieš mūsų eros pradžią. Žmonės ne tik lepindavo savo kūną bet ir tuo pačiu gydėsi įvairias traumas, žaizdas, peršalę eidavo į pirtį ir pan. Vėliau pirtys tapo labai populiariomis, jas papildė gydomasis purvas, įvairūs mineraliniai vandenys, šalti baseinai ir t. t. O Indijoje po tokių procedūrų buvo daromas masažas, kuris atkeliavo ir iki mūsų laikų.

SPA iki šiol labai sparčiai tobulėja, įvairios procedūros yra skirstomos į įvairias grupes pagal daromus metodus, naudojamas priemones ir panašiai. Labai populiarios yra tokios procedūros kaip aromaterapija arba dar kitaip vadinama kvapų terapija. Šios procedūros metu yra naudojami įvairūs kvapnūs aliejai, pagaminti iš augalų, vaisių, ar gėlių žiedų. Darant masažą su eteriniais aliejais yra pakeliamas jūsų odos tonusas, kūnas visiškai atsipalaiduoja, pagerėja žmogaus emocinė savijauta. Kita procedūra vadinasi balneoterapija. Jos metu yra naudojamas mineralinis vanduo, padedantis atkurti organizmui reikiamą savijautą. Ši procedūra yra žinoma nuo senovės laikų. Ji ne tik pagerina kraujotaką, bet ir stiprina jūsų imunitetą, panaikina stresą ir nuovargį. Tai vienas iš efektyviausių gydymo metodų.

Kita procedūra yra vadinama detoksikacija. Iš jūsų organizmo yra pašalinami visi susikaupę toksinai, atsiradę dėl netinkamo gyvenimo būdo. Jei nežinojote, tai joga taip pat yra priskiriama SPA procedūroms. Tai nuo senovės žinoma procedūra, kuri padeda išjudinti visus jūsų kūno raumenys, verčia išprakaituoti bei padeda išmokti kontroliuoti savo kvėpavimą. Po jogos labai sparčiai pagerėja jūsų kraujotaka, medžiagų apykaita, atsipalaiduoja visi raumenys.

Visiems gerai žinoma procedūra – sūkurinė vonia. Vidutinė vandens temperatūra būna apie 40 laipsnių. Stipri vandens srovė masažuoja jūsų kūną iš visų pusių, jūsų raumenys atsipalaiduoja ir jūs jaučiate kaip jūsų kūnas atsipalaiduoja, nuovargis dingsta. Pirmoji tokia vonia buvo sukurta 1968 metais. Dabar daug kas tokias vonias įsirenginėja ir savo namuose. Taip pat viena iš populiaresnių SPA procedūrų yra sauna, arba mums gerai žinoma kaip suomiška pirtis. Tai labai karšta pirtis, kurios temperatūra gali siekti net 110 laipsnių. Jūs sėdite šioje patalpoje, o ant akmenų yra pilamas vanduo. Ši procedūra padeda pašalinti toksinus iš jūsų organizmo, išvalo poras, gerina kraujotaką bei atpalaiduoja.