Paskelbta Akių sveikata

Vokų plastika – kaip tai gali pakeisti mūsų gyvenimą?

Sakoma, kad akys, tai sielos veidrodis. Gražias ir skaisčias akis turintis žmogus bus geras ir linksmas. Tačiau, kad ir koks iš tiktųjų būtų žmogus, kartais jo akis aptemdo nuovargis, pajuodę paakiai, maišeliai po akimis, kas verčia jį atrodyti piktu ir pavargusiu. Šiuolaikinės chirurgijos siūlomas to sprendimas – vokų pakėlimas.

 

Kam jis reikalingas?

 

Nukritę viršutiniai ar apatiniai vokai mažina akių plotį ir matomumą, todėl gali labai trukdyti regėjimui. Kai kuriems dėl užkritusių viršutinių vokų nuolat tenka kęsti akių uždegimą, sunku vairuoti, dirbti kompiuteriu, naudoti makiažo priemones. Be to, akys dėl to greičiau pavargsta. Ne mažiau svarbi viso to pusė yra estinė išvaizda. Nukritę vokai sendina žmogų, suteikia jam papildomų metų, priverčia veidą atrodyti mažiau patrauklų, pavargusį ir liūdną ar netgi piktą. Taigi, vokų pakėlimo svarba gali būti net tik atsižvelgiant į sveikatos problemas, bet ir žiūrint į estetinę visumą.

 

Vokų plastika

 

Vokų plastiką įprastai sudaro dvi dalys: vokų pakėlimas ir apatinių vokų operacija. Dažniausiai šios operacijos yra atliekamos kartu, vienos operacijos metu. Jeigu, pašalinus nereikalingus riebalus vokų srityje lieka didelis odos perteklius, yra pašalinamas ir jis, siekiant išgauti kuo gražesnį vaizdą, pacientui sugijus. Esant, būtinybei gali būti atlikta ir skruosto pakėlimo procedūra.

 

Ką daryti po operacijos?

 

Pasirinkus šią veido tobulinimo operaciją galima būti tikram, kad bus galima greitai sugrįžti į kasdieninį ritmą. Nors gijimas gali tęsti dvi ar tris savaites, tačiau dirbti ar grižti prie įprasto fizinio aktyvumo galima jau vos kelios dienos po operacijos. Be to, reiktų save prižiūrėti ir laikytis griežtų gydytojų nurodymų, kaip prižiūrėti save pooperaciniu laikotarpiu. Galimas akių uždegimas, dirglumas, žaizdos infekcija, kraujavimas, patinimas, tačiau laikantis gydytojų patarimų pacientas pilnai pasveiksto po trijų savaičių.

 

Vokų pakėlimas yra viena efektyviausių priemonių pašalinti sau nuo veido nuovargį ir metus, kuomet švelnesnės veido priežiūros priemonės jau nebepadeda. Tai gan nebrangi ir nesudėtinga procedūra galinti net pagerinti regėjimą ar apsaugoti nuo regėjimo sutrikimų ateityje.